Farsangi tombola

Táborok, kirándulások

OBG-s diákok az ivói Erzsébet-táborban

ivo w

Iskolánk 140 diákja egy eseményekben gazdag hétvégét tölthetett el az ivói Erzsébet-táborban, ahol a játék és a szórakozás került a középpontba.
December 4-én délután érkeztünk meg Ivóba, és a diákok rögtön hozzáláttak a tábor felfedezéséhez: az újonnan kialakított táborhely, a barátságos szobák és a rendelkezésünkre bocsátott játékok elnyerték mindenki tetszését. Már látni lehetett, hogy a pingpong- és csocsóasztal lesz a diákok kedvence, de a társasjátékok is percek alatt lekerültek a polcokról...

Sóskúti kirándulás

soskut w

2015. szeptember 23-án került sor iskolánkban az őszi kirándulásra. A szervezési feladatokat – a hagyománynak megfelelően – mi, tizenegyedikesek láttuk el. Az előkészületeknek köszönhetően számunkra ez a kirándulás kétnapos eseménnyé vált: előző nap közösen, jó hangulatban előkészítettük a terepet, füvet nyírtunk, kijelöltük az osztályok helyeit, és átbeszéltük a másnap menetrendjét. Mindannyian kivettük részünket a tevékenységek irányításából. Úgy gondoljuk, sikerült minden korosztály számára egy mozgalmas, eseménydús napot varázsolni...

Olvasótábor

olvaso w

Az Orbán Balázs Gimnázium Könyvtára 2015. szeptember 8-10 között olvasótábort szervezett a II-IV osztályos kisiskolások számára. 19 gyerekkel dolgoztunk, a 3 nap alatt meséket, verseket olvastunk, igyekeztünk változatos tevékenységekkel sok-sok érdekes játékkal minél közelebb hozni a gyermekekhez a könyvet, az olvasást. Népmesékkel ismerkedtünk, Kányádi Sándor verseit olvastuk, nyelvtörőket, mondókákat, dalokat tanultunk...

Gólyatábor

golya w

Ez évben is megrendezésre került a már hagyományosnak mondható gólyatábor. Szeptember 7- én az iskola udvarán gyülekeztünk, ekkor még nem igazán ismertük újonnan érkezett osztálytársainkat. Rövid, izgatott várakozás után útnak indultunk és hamarosan meg is érkeztünk szálláshelyünkre, az ivói Kolping táborba. Rövid berendezkedés után ismerkedős játékok következtek és lassan már nem is voltunk annyira idegenek egymás számára...

Partnereink

fp

elka i