Farsangi tombola

Ünnepségek, rendezvények

Együtt a Földünkért!

fold w

A Föld Napja alkalmából közös projektet terveztünk a székelyudvarhelyi Tompa László Általános iskola III. A. osztályos tanulóival. A hároméves együttműködés után a gyerekek ismerősként üdvözölték egymást. Közösen olvastuk el a Reggeli üzenetet, melyből megtudták, mi lesz a nap témája, mivel foglalkozunk. Mindenki bemutatkozott, majd közösen felolvasták a Kék bolygó című mesét...

Felolvasó maraton

2016. február 23-án az Orbán Balázs Gimnázium diákjai és pedagógusai is részt vettek a nyolcadik alkalommal megszervezett nemzetközi felolvasó maratonon. Ebben az évben Tamási Áron erdélyi író emléke előtt tisztelegtünk azzal, hogy az ő műveiből olvastunk fel. Iskolánkban a felolvasás két helyszínen zajlott. A felső tagozatosok, magyar irodalom szakos tanárok irányításával Tamási Áron novellákat olvastak, az V-VII. osztályosok pedig az Ábel című regényt. Az alsó tagozatosok az iskola könyvtárában vettek részt a felolvasáson...

V-VIII. osztályosok farsangja

Mint mindig, így ebben az évben is ránk, a 8. osztályosokra várt az a feladat, hogy megszervezzük az 5-8 osztályos diákok karneválját, amelyre 2016.02.05-én került sor. Vendégeink először az ötödikesek előadásait tekinthették meg, akik 4 csoportban mutatták meg tudásukat: öregek klubbja, táncosok, dubstep, viccmondók. Ezt követte a 6. osztály előadása, melyen egy “Ki mit nem tud?” tehetségkutatót figyelhettünk meg...

Fény hete az OBG-ben

feny w

Az UNESCO felhívta a figyelmet arra, hogy milyen fontos szerepet játszik a fény életünkben, ezért 2015-öt a Fény Évének választotta.

Figyelmet szentelve a fény tudományos, oktatási, technológiai, orvosi, valamint művészeti alkalmazásainak, 2015. december harmadik hetét a „Fény hetének” neveztük iskolánkban. Több mint harminc tanuló különböző, érdekes munkája került bemutatásra: eszközök, dolgozatok, kísérletek, rajzok, versek és bemutatók, amelyek bebizonyították diákjaink tudását, kreativitását...

Jótékonysági est a XI. B szervezésében

jote w

2015. november 6-án harmadik alkalommal szervezte meg a XI. B osztály már hagyományosnak mondható jótékonysági estjét. Idén is iskolánk hátrányos helyzetű diákjainak ajánltuk fel az est teljes bevételét, és a segíteni akarás határozta meg a többhetes készülődést, amikor dalszövegeket tanultunk, a kiválasztott színdarabot próbáltuk, támogatókat kerestünk, díszletet terveztünk, vagy éppen süteményt sütöttünk...

V-VIII. osztályos gólyabál

golyabk w

2015. október 23-án került megrendezésre az általános iskolások gólyabálja. A gólyabál azzal kezdődött, hogy eltáncoltuk a gólyatáncot. Ezt követően az ötödikesek letérdepeltek és Mircse Tamás vezetésével letették az esküt, amelyet tíz parancsolatba foglaltunk össze. Az eskütétel után négy próba következett, amelyre sorshuzással kiválasztottunk hat párt. Minden egyes próbatétel után, a négytagú zsűri Czinta Amanda Renáta, Moldován Renáta, Bálint Andor és Kuti Szabolcs kihirdette a győztes párt és ajándékkal jutalmazták meg őket...

Karácsony a fogyatékkal élõkkel

fkar w

Mára már szokássá vált az önkéntesek életében, hogy karácsonykor ellátogatunk azokhoz a gyerekekhez is, akik nem családjuk társaságában töltik az ünnepeket, hanem hasonló betegségekkel élő társaikkal várják az angyalka látogatását. Az ajándékbontás előtt viszont mi készültünk nekik egy kis zenés előadással, melyet vidáman hallgattak, sőt még ők is bekapcsolódtak az ismert énekekbe, majd verseikkel köszöntöttek minket, aztán a megérdemelt tapsvihart követően sor került az ajándékok felbontására is...

Dalok szárnyán

dalsz w

2015. november 12-én iskolánkban láttuk vendégül barátainkat, a Súlyosan Sérült Gyermekek Elhelyező Központjának fiatal lakóit. A XI. B osztályos tanulók szerették volna nekik is előadni azt a színdarabot, melyet az előző héten tartott jótékonysági estjükön mutattak be. Sajnos, a szereplők megbetegedése nem tette lehetővé Mátyás király történetének újbóli eljátszását, így a B terv került megvalósításra: azokkal a dalokkal fogadták fogyatékkal élő társaikat a tizenegyedikesek, melyeket szintén a jótékonysági estre gyűjtöttek csokorba...

Erõszak nélkül

aell w

Iskolánk Diáktanácsa is bekapcsolódott a nők elleni erőszak kiküszöbölésének nemzetközi napja alkalmából meghirdetett országos figyelemfelhívó akcióba. Nagyon sokan reagáltak a Diáktanács-tagok felkérésére, hogy az erre kijelölt novemberi napon fehér ruhában, vagy fehér kiegészítőt hordva jöjjenek iskolába.
Természetesen nemcsak erről szólt ez a nap. Hosszúszünetben a diákok a díszteremben tekinthették meg azt a kedves kisfilmet, mely a nők bántalmazása ellen emel szót...

Iskolai Könyvtárak Világhónapja

konyvv w

Október folyamán, az Iskolai Könyvtárak Világhónapja alkalmából az elemi tagozatos diákok őszi dekorációt készítettek a gyermekkönyvtár számára. A kézimunkák a könyvtárban kerültek kiállításra. Ugyancsak ennek az eseménynek keretein belül papírhulladék gyűjtő versenyt szervezett a könyvtár az V-VIII osztályos diákok számára, hozzájárulva ezzel is a gyermekek környezettudatos szemléletének kialakításához....

Partnereink

fp

elka i