Farsangi tombola

Versenyek, vetélkedõk

Csûrös István verseny

csuros w

A Csűrös István Biológia és Környezetvédelmi Emlékversenyre 2016. június 17-18-án került sor Csíkszereda közelében, a pottyandi erdei iskolában.
Péntek délután a verseny elméleti szakaszán vettünk részt, ahol a kiadott fajlista számonkérésére került sor, itt dicséretben részesültünk. Másnap reggel dolgozatunkat mutattuk be Az élelmiszerek titkai címmel, amelyben az élelmiszeripar és a környezetvédelem összefüggéseit tanulmányoztuk. Munkánkért elismerő oklevélben részesültünk...

„Földön, Vízen, Levegõben” - meseíró és rajzpályázat

A Vox Rádió gyermeknapi meseíró és rajzpályázatára neveztek be iskolánk I. és IV. osztályos diákjai, ahol a „Földön, Vízen, Levegőben” témában kellett rajzoljanak vagy mesét írjanak. A rajz kategóriában III. díjat nyert az I. osztályos Szilveszter Botond, szintén III. helyezést ért el a IV. osztályos Bán Rudolf Roland és dicséretben részesült Spătariu- Csíky Andrea (IV. osztály). A mese kategóriában évfolyamonként egy tanulót emeltek ki. Az első osztályból Kiss Eszter-Beatrix A gyémánt története című meséjével nyerte el a zsűri tetszését...

Piticot verseny

pit w

A Piticot Alapítvány a 2015-2016-os tanévben országos levelező versenyt hirdetett meg több tantárgyból, az általános iskolák 1-6 osztályosai számára. Iskolánkból a Mesék, Szavak, Szelek, Számok Szárnyán című versenyekre összesen 40 tanuló nevezett be iskolánkból az I., III., V., és VI. osztályokból. Az ötfordulós versenyen a gyerekek öt feladatsort kellett megoldjanak. A legtöbb pontot elért tanulók arany, ezüst és bronzéremben részesültek...

Labdarúgás V-VIII. osztály - Tantárgyverseny - megyék közti (regionális) szakasz

foci reg w

2016. április 25-26-án került megrendezésre Marosludason a kispályás labdarúgás megyék közti szakasza. Mivel a Székelyudvarhelyi Bethlen Gábor általános iskola nem tudott részt venni a tornán, ezért mi, az Orbán Balázs Gimnázium képviselhettük Hargita megyét. Mikor megérkeztünk Ludasra elfoglaltuk a szállásainkat, majd egy kis pihenés után elkezdődött a torna. A nyitó mérkőzést mi játszottuk a házigazdákkal, Maros megye bajnokával, Ludassal. A mérkőzést jobban kezdtük és ezt a lendületet meg is tartottuk a lefújás pillanatáig, ennek köszönhetően magabiztosan meg is nyertük az első meccsünket 6-3-ra...

I-IV osztályos labdarúgás – tantárgyverseny helyi szakasz

foci14 w

2016. április 5-én került sor az elemi osztályosok kispályás labdarúgó bajnokságának helyi szakaszára, melyet a Petőfi Sándor Általános Iskola szervezett meg a Lukács András sportcsarnokban. Az ellenfél ugyancsak a Petőfi csapata volt, akiket 6-3 arányban sikerült legyőznünk, így csapatunk továbbjutott a következő szakaszra.

A csapat tagjai: Biró-Bedő Kristóf, Komporály Tamás, Lőrinczi Lóránt, Lőrinczi Lehel, Orbán Lehel, László Sándor Zsolt, Lőrinczi Botond, Nagy Balázs, Szávuly-Vári Szabolcs...

Infoprog verseny Szlovákiában

info w

Mint sok éve már rendszeresen, az Orbán Balázs Gimnázium idén is részt vett sok ügyes diákkal a nemzetközi Infoprog informatika versenyen. 2016. április 27-én, az „Iskola másképp” hét szerdáján elindultunk két járművel a szlovákiai Fülek felé. Mivel az iskolabusz foglalt volt, ezért Szövérfi Kálmán 9 személyes kisbuszával, valamint az iskola fehér Dacia Logan-jével (Andrási Domokossal a volán mögött) indultunk el. Csapatunk a sofőrökön és Simó Margit tanárnőn kívül kilenc tagot számlált: Balázs Beáta, Simó Boglárka, Jakab Anett, Hurubás Dávid, Mózes Botond, Palkó Botond, Maior Máté, és mi, Vass Renáta, valamint Lőrinczi Eszter...

IX. Logika verseny

log w

Az Orbán Balázs Gimnázium Iskola másként hetének egyik népszerű programja a logika verseny, mely idén IX. alkalommal került megrendezésre. Az elmúlt évek tapasztalatai azt mutatják, hogy a diákok körében igény van az ilyen jellegű versenyekre, ahol hangsúlyt kapnak a problémamegoldó és együttműködési készségek, ahol a diákoknak lehetőségük nyílik a sikerélmény megtapasztalására...

Szent-Györgyi Albert Labdarúgó Torna

szoln w

2016. április 14-én, egy csütörtöki napon, reggel elindultunk Szolnokra. A buszban útközben sokat szórakoztunk, de mindannyian izgatottan vártuk, hogy odaérjünk. A hosszú utazás után, végül 7 órára megérkeztünk a szálláshelyünkre, ahol Erika és Zita tanárnő fogadott minket szeretettel. A szálláshelyünk a Holt Tisza partjánál volt. Miután berendezkedtünk, megvacsoráztunk, majd szabadtevékenység volt az üdülőhely területén belül...

Kerékpárverseny

bic w

Iskolánk és a helyi közúti rendőrség közreműködésével 2016.04.22-én kerékpár versenyt szervezett Constantinescu Ágnes, az Orbán Balázs Gimnázium tanára és meghívottként vett részt Ag.Şef Pr. Năstase Manuel, a székelykeresztúri Közuti Rendőrség részéről. A kerékpáros akadályversenyen V-VIII osztályosok tanulók vettek részt. Pontosság, magabiztosság valamint gyorsaság volt szükséges a versenyzők részéről...

Matematika körverseny

2016.04.20-án az Orbán Balázs Gimnáziumból tizenhat V-VIII osztályos és tizenöt IX-XII osztályos tanuló vett részt a 46. Matematika Körversenyen, amelyet idén Négyfaluban szerveztek. Dicséretben részesült Csifó Leilla VII. osztályos tanuló és II. helyezést ért el Borbély Ágnes XI. osztályos tanuló. Felkészítő tanáraik Constantinescu Ágnes és Nagy Lajos...

Partnereink

fp

elka i