online plakat

Ünnepségek, rendezvények

XLV. Sóskút Fesztivál

sosf w

A 2017. június 4-én megszervezett XLV. Sóskút Fesztiválon a Pindur Pipacsok lelkesen ropták a táncot, ezzel is gazdagabbá téve a rendezvényt. A nézők vidám táncoknak lehettek tanúi...

Kelepelõ nap

kelep w

Iskolánk Diáktanácsának hagyományos rendezvényei közé tartozik a Kelepelő-nap, mely idén több naposra bővült. A rendezvény célja, hogy az iskolaválasztás előtt álló nyolcadikosoknak olyan információkat nyújtson az induló kilencedik osztályokról, melyek birtokában megfontoltabb, testhezállóbb döntést hozhatnak a továbbtanulásukkal kapcsolatosan. Az idén májusban vártuk a nyolcadikosokat iskolánkba...

Nárcisz Fesztivál

narc w

2017. május 21-én Oroszhegyben, a Nárcisz Fesztiválon értékes néptáncbemutatóval léptek fel iskolánk másodikosai. A siker nem maradt el. Nagy tapssal jutalmazták a nézők az apró táncosokat...

A boldogság világnapja

bold w

Iskolánk diáktanácsa második alkalommal fektetett nagy hangsúlyt a BOLDOGSÁG világnapjára, amelyet március 20-án világszerte ünnepelnek. Ennek keretén belül szerveztünk sütivásárt, hogy még emlékezetesebbé tegyük ezt a napot a diákok és tanárok számára is. Hogy méltó befejezése legyen a napnak, megkértünk minden diákot, hogy velünk, a diáktanács tagjaival együtt a pályán alkossanak egy olyan alakzatot, amely mindenkit a boldogságra emlékeztet. Egy mosolyt próbáltunk kialakítani, hangsúlyozva azt, hogy a mosolyt, a boldogságot nem akadályozhatja semmi, még a rossz idő sem...

IX-XII. osztályok karneváli ünnepsége

karn 912 w

Mint minden évben, idén is megszervezésre került a IX-XII-es diákok karneválja. Rengeteg munka és felkészülés előzte meg az eseményt. A feladatokat (díszlettervezés, tombola- és támogatásgyűjtés, a díjak beszerzése és a legfontosabb – az esemény keretének a kitalálása) szokás szerint felosztottuk az osztályok között. Kemény munkánknak köszönhetően nézőink először tekinthették meg az OBG Klub egész estés műsorát. A bemondók rövid, de annál humorosabb konferálása után elkezdődött a várva várt műsor...

Felolvasó maraton

felolvas w

Az Orbán Balázs Gimnázium diákjai és pedagógusai idén is bekapcsolódtak az országhatárokon is átnyúló Felolvasó maratonba.

2017. február 21-én Szabó Magdára emlékeztünk, az ő műveiből olvasott kicsi és nagy, átadva egymásnak az együtt olvasás örömét a könyvtárban, osztályteremben vagy a díszteremben...

Gólyabál - V-VIII. osztály

golya5 w

2016. szeptember 30- án került sor az ötödikesek gólyabáljára, amelyet mi, nyolcadikosok szerveztünk nekik.

A gólyabált a gólyatánccal nyitottunk meg, majd ezt követően mesebeli párválasztásra került sor. A párválasztást négy próba követte, amelyben a kisgólyák összemérhették tudásukat. Minden kisgólya remekül teljesített, ezért jutalomban részesültek...

Partnereink

fp

elka i