Harangavató ünnepség
2026. április 24-én különleges esemény helyszíne volt az Orbán Balázs Gimnázium parkja, ahol ünnepélyes keretek között felavattuk az iskolacsengőt. Ez alkalomból ünnepi beszédet mondott Dr. Szatmári Ilona iskolaigazgató, Dr. Király Emőke, az Orbán Balázs Alapítvány elnöke, a diákok nevében pedig Moldován-Szeredai Lilla XII. A osztályos tanuló. Köntés Attila (VI.), Kovács Ágota (IX. A) és Zsidó Ágota (X. A) szavalata, majd iskolánk kórusának műsora tette igazán emelkedetté az ünnepi hangulatot. Ezt követően Vida Rozália unitárius lelkész és Páll Attila-Csaba református esperes áldásukat adták az új harangra. Az avatóünnep fénypontjaként lelepleztük az iskolacsengőt, majd elérkezett az első harangkondítás pillanata: Kolumbán Magda előkészítő osztályos tanuló és Györfi Norbert végzősünk együtt szólaltatták meg a harangot. Az ünnepség köszönetnyilvánítással folytatódott. A harangöntéstől kezdődően, a harangláb tervezésén, kivitelezésén, majd felállításán át az ünnepség szervezésével bezárólag több mint 30 ember munkájának köszönhetően fogadja és búcsúztatja az iskolacsengő hangja a mindenkori diákokat. Köszönet érte mindenkinek.
A haranglábon két réztábla található. Az egyiken egy részlet olvasható Babits Mihály: Rádió című munkájából: „A hang, ha elnémult, még nem veszett el: a hang halhatatlan, s mikor már nem is hallja senki, él és röpül tovább!” Állíttatta az Orbán Balázs Alapítvány 2026-ban
A másik táblán támogatóink neve áll: dr. László Előd és dr. Kleiber Monika, Magyarországról, valamint Ambrus Zalán és Szőke István vállalkozók.
Dr. Király Emőke




















