Matematika Körverseny
2025. november 22-én került sor az LVII. Matematika Körversenyre Kézdivásárhelyen. A versenyen 6 település (Segesvár, Brassó, Barót, Keresztúr, Négyfalu, Kézdivásárhely) iskolái vettek részt, összesen 205 tanuló. Iskolánkból a felkészítő tanárok kísérték el a versenyző diákokat: Constantinescu Ágnes, Nagy Lajos és Simó Margit. Az 5-8 osztályosok legnagyobb helyezését az Orbán Balázs Gimnázium tanulója, Kristán Zsófia érte el, az I. helyet szerezte meg kitartó munkájával. Zsófi Constantinescu Ágnes tanárnő tanítványa.
A LVII. Matematika Körversenyre már régóta készültem. Izgatottan érkeztem Kézdivásárhelyre, a verseny helyszínére, mert kíváncsi voltam, milyen feladatokat kapunk és hogy mennyire lesz nehéz a verseny. A teremben már sokan gyülekeztek, mindenki kicsit csendesebb volt a szokásosnál, talán azért, mert mindenki izgult. Amikor kiosztották a feladatsort, először megijedtem, mert volt pár nagyon nehéznek tűnő feladat, de aztán szépen lassan mindent átgondoltam és egyre magabiztosabb lettem. A verseny után jó érzéssel jöttem ki a teremből. Bár nem tudtam, milyen eredményt érek el és nem tudtam minden feladatot megoldani, mégis büszke voltam magamra, hogy kitartó voltam és mindent beleadtam. Az egyik legjobb az volt a versenyben, hogy a végén a barátaimmal együtt felfedeztem a város központját. Szerintem mind tanultunk valami újat és ez a verseny remek lehetőség volt a fejlődésre. Már izgatottan várom a következő Körversenyt, remélem azon is részt tudok majd venni.
Kristán Zsófia, 8. osztály


