Táborok, kirándulások

Szolnoki kirándulás

szolnk w

2015.03.19-én reggel 9 órakor 22. alkalommal megkezdtük utunkat Szolnok felé, az ottani testvériskolához, jókedvvel, vidámsággal és tele izgatottsággal. A buszon jól szórakoztunk, beszélgettünk, zenét hallgattunk. Este 6 óra fele megérkeztünk a szállásunkra, ahol szeretettel és nagyon kedvesen fogadott Zita és Erika néni. Beköltözés után jöhetett egy kis szabadtevékenység. Második nap már megismerhettük (mi, lányok is) a Szent-Györgyi Albert Általános Iskolát. Itt két előadáson vehettünk részt...

II. Olvasótábor

olvt w

A tavalyihoz hasonlóan, az Orbán Balázs Gimnázium könyvtára idén is szervezett olvasótábort az alsó tagozatos kisdiákok számára, az őszi vakáció ideje alatt. Idén harminc II-IV osztályos gyerek vett részt ezen a programon.
A tábor fő célja az olvasás megszerettetése, a gyermekek könyv- és könyvtárhasználati ismereteinek bővítése valamint az értő olvasás fejlesztése...

Látogatás a Székely Lovastanyára

lovas w

2014. október 15-én, a délután folyamán ellátogattunk a Székely Lovastanyára, az osztályfőnökünk és a földrajz tanár úr kíséretében. Voltak, akik számára még ismeretlen volt a hely és már türelmetlenül várták, hogy lóra pattanjanak, de akadtak olyanok is, akiknek sem a lovaglás, sem pedig a környezet nem jelentett már különösebb újdonságot...

Erdélyi Lego Tábor - 2014. szeptember 4-8., Tusnádfürdõ

legot w

A Tábor már második alkalommal került megrendezésre, célja most is az elmúlt tanév során elsajátított Lego NXT tudás átismétlése, és a soron következő tanévben zajló Lego NXT programozási versenyekre való felkészülés valamint a különböző iskolákból érkező diákok összekovácsolódása volt. A Magyarországon meghirdetett versenyekre vegyes csapatokkal jelentkezhetünk, ezért fontos, hogy egy csapatként összeszokva tudjanak a diákok dolgozni...

Tanulmányi kirándulás Szászföldön

nemetk w

2014. október 18-án kirándulást szerveztünk a nyári tábor résztvevőinek, melynek során az erdélyi szász kultúra elemeivel ismerkedhettek meg a diákok: Medgyesen a városközpontot és az öttornyú, erődített evangélikus templomot vehették szemügyre, Szászmuzsna kivételes szépségű erődtemplomában német nyelvű idegenvezető kalauzolta a gyerekeket, Szelindek lovagvárában sok felfedeznivalót találtak a kíváncsiskodók, majd Nagyszebenben megcsodálhatták a városközpont látványosságait...

Sóskúti kirándulás

sosk w

A már megszokott, de mégis minden évben új Sóskúti kirándulás idén szeptember 19-én került megrendezésre. A menetrend hasonlított az előző évekhez: fél 9-kor indult el a hatalmas csapat a fiatfalvi hídtól a Sóskút felé. Ahogy kiértek, máris kezdődött a focibajnokság a IX.-XII. osztályok között, amely a kirándulás végéig tartott. Eközben a többi gimis diák különböző versenyszámokban vehetett részt, mint a főzés, tájékozódási verseny, karaoke, kötélhúzás...

Gólyatábor

golyat w

Az idén is megszervezték a kilencedikes osztálynevelők a hagyományos gólyatábort. Szeptember 1-én izgatottan gyülekeztünk az iskola kapuja előtt. Kíváncsian vártuk, hogy vajon milyen is lesz, hiszen kisgólyaként először és utoljára vehetünk részt gólyatáborban. Az elején nem nagyon ismertük egymást, de az ismerkedős játékoknak köszönhetően sikerült összebarátkoznunk...

Német nyelvtábor V-VIII osztályos diákjaink számára

nemt w

2014. szeptember 1. és 5. között szerveztük meg az V – VIII osztályosok számára a nyári német nyelvtábort. Iskolánk 27 tanulója vett részt a tábor foglalkozásain, ahol nyelvi játékok, különleges feladatok, énekszövegek segítségével gazdagították szókincsüket és sajátították el a hétköznapi szituációkban használatos kifejezéseket. A délelőtti foglalkozások során a diákok két kiscsoportban Király Emőke és Sándor Andrea tanárnők irányításával dolgoztak...

Partnereink

fp

elka i