Ünnepségek, rendezvények

Múzeumok éjszakája

kut w

Mondhatjuk, már hagyománynak számít, hogy iskolánk diákjai bekapcsolódnak a Múzeumok éjszakája szervezésébe, lebonyolításába. A 2015. június 12-én megrendezésre került eseményen iskolánk 7 diákja vállalt tárlatvezetést (Bartha Blanka, Borbély Ágnes, Demeter Bernadett, Kedei Csenge, Lőrinczi Eszter, Péter Henrietta, Tarcsafalvi Renáta). Az alkalomhoz, illetve a kiállított tárgyakhoz illően székelyruhába öltözve mutatták be a fényképkiállítás, a siklódi székelyruha-kiállítás, valamint a kecseti ház megtekintésre kiállított darabjait...

Kelepelõ napokat tartott a Diáktanács

kelep w

Iskolánk Diáktanácsának hagyományos rendezvényei közé tartozik a Kelepelő-nap, mely idén több naposra bővült. A rendezvény célja, hogy az iskolaválasztás előtt álló nyolcadikosoknak olyan információkat nyújtson az induló kilencedik osztályokról, melyek birtokában megfontoltabb, testhezállóbb döntést hozhatnak a továbbtanulásukkal kapcsolatosan. A térség különböző iskoláiból érkező nyolcadikosoknak a Diáktanács tagjai mutatták be az iskolát, az Orbán Balázs Gimnáziumban zajló élet ünnep- és hétköznapjait, és beszéltek az iskola által kínált további lehetőségekről is...

Meseországban jártunk

taliga w

Magyarból éppen Marton Lili Taligás király című mesejátékát tanultuk. Elolvastuk szerepekre osztva, aztán felmerült a kérdés, hogy megtanuljuk-e a tankönyvben levő részletet. Mindenki szívesen vállalta a szereplést. Kiosztottuk a szerepeket, plakátokat készítettünk. Nem jutott mindenkinek szöveg, de a mesenép játék-jelenetében mindenki benne volt, így mindenki kivehette a részét a munkából, a szereplésből...

100 nap az iskolában

100n w

2015. március 18-án tartottuk a 100 nap az iskolában című rendezvényünket, amelyre az előkészítő osztályos diákok két kis színdarabbal, egy verses összeállítással valamint táncos népi gyermekjátékokkal készültek. Az előadott színdarab A répa mese és az osztály kabala babájáról ihletődött Csukás István: Sün Balázs című története volt...

Népmûvészet, népszokások – ahogy mi látjuk

magy rendh w

Az utóbbi három hétben egy-egy magyaróra nagyon izgalmas és érdekes volt. Kétfős csoportokra voltunk osztva, csoportonként egy bemutatót kellett készítenünk megadott témával kapcsolatban. A következő témákból válogathattunk: hímzés, fazekasság, fafaragás, népviselet, szőttes, naptári ünnepek (farsang, húsvét, pünkösd, karácsony, búcsú az óévtől és újév napja), az emberi élet fő állomásainak szokásai (keresztelés, legényavatás, lakodalom), a munkához fűződő szokások (szüreti bál)...

Szótárak magyarórán

magyaro w

Magyarórán különböző szótárakról tanultunk, így egynyelvű szótárakról is. A következő órát a könyvtárban tartottuk, és kétfős csoportokban különböző feladatokat oldottunk meg értelmező szótár, idegen szavak szótára és szinonimaszótár segítségével. Nem mondanám, hogy teljesen zökkenőmentesen ment a munka, de végül mindenki elvégezte...

Az 5-8. osztályos diákok karneválja

karn58 w

Mint mindig, így hát ebben az évben is ránk, 8. osztályosokra várt az a feladat, hogy az 5-8-as diákok karneválját megszervezzük.
Rengeteg munka és felkészülés előzte meg ezt az eseményt. Szponzorok keresése, tombolatárgyak beszerzése, plakátok készítése, és ami talán a legfontosabb, az egész est hangulatát megadó műsor elkészítése egy történet keretén belül. Végül munkánk eredményeként és szponzorainknak köszönhetően 2014. január 29-én 5 órai kezdettel vendégeink, Jancsi és Juliska filmjelenetének forgatásán vehettek részt...

Felolvasó maraton

felolv w

Az előző évekhez hasonlóan, az Orbán Balázs Gimnázium idén is bekapcsolódott, pedagógusaival és diákjaival, az országhatárokon is átnyúló Felolvasó maratonba.
Így, 2015. február 17-én, lelkesedéssel készültünk a felolvasásra, átadva egymásnak az együtt olvasás örömét. Ebben az évben Kányádi Sándor műveiből válogathattak a résztvevők, az elemi osztályosok meséket olvashattak az iskola könyvtárában, míg a nagyobbak versekkel tették szebbé ezt a délelőttöt...

Együtt szaval a nemzet

egyutt w

Egyedül kiállni és szavalni a Himnusz és a Szózat sorait egy kedves, idősödő úr intésére, nem túl különleges élmény. Ha az egész iskola egyszerre szavalja, az már egy kicsit más. És ha tudjuk, hogy szerte a magyarlakta területeken, több száz iskolában zengik magyar diákok ugyanazokat a sorokat, ugyanabban a pillanatban, amikor mi is, na, az már egészen más. Ez tette számomra és sok diáktársam számára különlegessé, egyedivé és felejthetetlenné a január 22.-i napot, a Magyar Kultúra Napját...

Nagykorúsítási ünnepség

matur w

Néhány szó, amiről mindenkinek ugyanaz az esemény jut az eszébe: piros szalag, menyasszonyi ruha, rever, keringő. Igen, nagykorúsítás. Az OBG idéni végzőseinek, ezek már nem csak szavak, nem csak egy esemény. Már az övéké. Az ő nagykorúsításuk.
Sok munka, készülődés, próba előzte meg a december 12-i péntek estét: a tizenkettedikesek a táncot gyakorolták, ruhát kerestek, videóst fogadtak. Mi, tizenegyedikesek a műsort állítottuk össze, díszítést intéztünk, kártyát szerkesztettünk, nevettünk -főleg az elején-, majd ennél többet veszekedtünk. Ez, tudjuk, hozzátartozója a szervezésnek...

Partnereink

fp

elka i